Свет

Почна Војна помеѓу НАТО Сојузници! Турција Бомбардираше Американска Војска | Еве што се случува

Американските специјални сили во близина на сирискиот пограничен град Кобане во регионот Алепо вечерва налетаа под артилериски оган од турските позиции, објави Пентагон. Нема повредени

Свет

Ердоган и се закани на Европа

Претседателот на Турција се закани дека ќе испрати милиони сириски бегалци во Европа ако Европската унија ја обележа воена операција во тек во Сирија како