Опушти се

Што мислите, Што ќе им се случи?

Седум патници во брз брод, возачот наводно искусен, барем така покажува со неговата става, наочари и сигурноста која ја прикажува при контролирањето на бродот! Но,

2 Shares
Здравје и убавина

Дали сте знаеле колку е лековит Оревот?

Лековитите својства на оревите се познати уште од античко време. Лекарите од Истокот веруваат дека оревите го зајакнуваат имунитетниот систем, мозокот, срцето и црниот дроб.

66 Shares
Свет

Почна Војна помеѓу НАТО Сојузници! Турција Бомбардираше Американска Војска | Еве што се случува

Американските специјални сили во близина на сирискиот пограничен град Кобане во регионот Алепо вечерва налетаа под артилериски оган од турските позиции, објави Пентагон. Нема повредени

26 Shares