Дом и Семејство

Како делува Малтретирањето од Брат, Сестра или другар врз децата

Додека самата депресија може да предизвика луѓето да предизвикаат самоповредување или да мислат на самоубиство, овие мисли стануваат поизразени кај возрасните во раните дваесетти години

3 Shares
Дом и Семејство

Куче во кревет, да или не?

Една нова студија покажа дека кучињата значително го помагаат квалитетот на спиењето кај жените Кучињата се најомилените домашни миленичиња, а покрај тоа што ви помагаат

17 Shares
Дом и Семејство

ВИДЕО: Таа стави лажици на парчиња тесто. Кога ќе го видите крајниот резултат, веднаш ќе го пробате истото!

Ако сакате да послужите свежо сирење или друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик е вистински за вас. Изненадете ги вашите гости или домашните

31 Shares