Свет

Почна Војна помеѓу НАТО Сојузници! Турција Бомбардираше Американска Војска | Еве што се случува

Американските специјални сили во близина на сирискиот пограничен град Кобане во регионот Алепо вечерва налетаа под артилериски оган од турските позиции, објави Пентагон. Нема повредени

26 Shares
Свет

Ердоган и се закани на Европа

Претседателот на Турција се закани дека ќе испрати милиони сириски бегалци во Европа ако Европската унија ја обележа воена операција во тек во Сирија како

1 Shares
Свет

Турција откри нов Супер Топ

АНКАРА, Турција – Турски изведувач за одбрана откри нов супер тон со напојување со електрична енергија наместо со експлозивни горива. Супер моќното оружје има буриња

3 Shares
Свет

Турција ја започна инвазијата во Сирија | Огромната експлозија го погоди граничниот град (Видео-Фото)

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја потврди веста откако Доналд Трамп ги повлече американските трупи од Сирија. Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган изјави дека

3 Shares