Дневен хороскоп за ден 19.11.2018

Овен (21.03 – 20.04)

ЉУБОВ: Оние кои во моментов имаат проблеми во љубовта, денес нека бараат друштво од пријателите, бидејќи со нив ќе ги видат појасно.
КАРИЕРА: Со задоволство сакате да одговорите на некои теми и да поставувате прашања. Ќе дознаете нешто, но тоа не е сè.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Забавувајте се.

Бик (21.04 – 21.05)

ЉУБОВ: Убав развој на лични односи ќе ве поттикне да се насочите кон некоја нова идеја да одите каде што ќе биде се во ред.
КАРИЕРА: Ако имате проблем да го направите она што ви треба, запомнете го своето професионално знаење и брзо ќе најдете решение.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Имате доволно слобода, без грижи.

Близнаци (22.05 – 21.06)

ЉУБОВ: Можно е да ги поканите луѓето од вашето блиско семејство за да ги прикриете прекрасните љубовни работи или да ве оттргнат накратко од партнерот.
КАРИЕРА: Вашата компанија во која работите ве прави мал. Сакате нешто поголемо за себе, но за тоа треба да биде поодговорни.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Издржете.

Рак (22.06 – 22.07)

ЉУБОВ: Подобрувањето на личните односи ќе биде поврзано со способноста да се оди на интересно место со многу ведри луѓе.
КАРИЕРА: Многумина денес ќе треба да им помогнат на своите соработници, но тоа тешко ќе им падне. Можно е да ви биде малку досадно на работа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Воздржани, спасени.

Лав (23.07 – 22.08)

ЉУБОВ: Ќе ги искористите сите свои привлечности за да ги покажете чувствата на лицето за кое се грижите. Ќе бидете успешни во комуникацијата.
КАРИЕРА: Важно е да го прифатите она што ви го нудат, дури и ако изгледа неповолно за вас во тоа време. Добро е и долгорочното.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Чувајте ја вашата волја и упорност.

Девица (23.08 – 22.09)

ЉУБОВ: Постои можност за подобра соработка помеѓу вас и другата страна, но треба да бидете поотворени за тоа.
КАРИЕРА: Ќе имате добра соработка со младите луѓе што ќе ги запознаете со работата. Има уште некои ситници што треба да ги завршите.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ништо не е потребно по секоја цена.

Вага (23.09 – 22.10)

ЉУБОВ: Оние што бараат љубов погледнуваат добро околу луѓето со кои професионално работат.
КАРИЕРА: Ќе најдете начин за излез од вашите финансиски проблеми и успешно ќе ги надминете последните искушенија. Многумина ќе добијат дополнителна мотивација за работа.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Само продолжете.

Скорпија (23.10 – 21.11)

ЉУБОВ: Ќе бидете во можност да се опуштите во пријатен круг на луѓе блиски до вас и на тој начин да го надминете незадоволството од личните односи.
КАРИЕРА: Ќе бидете расположени за самостојна работа, иако нема да бидете затворени за соработка. Но, ако размислите, подобро би дејствувале сами.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете природни еднаш.

Стрелец (22.11 – 21.12)

ЉУБОВ: Вашето семејство денес и ќе ве привлече и ќе ве одбие. Ќе има влијанија кои вас ќе ве фрустрираат.
КАРИЕРА: Многу е веројатно дека ќе го поминете крајот на работната недела на пократко патување или ќе треба повторно да започнете со работата.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вие сте полни со енергија.

Јарец (22.12 – 20.01)

ЉУБОВ: Некои ќе измислат поетски зборови за да го заведат лицето за кое се грижат. Другите ќе се занимаваат со семејните проблеми.
КАРИЕРА: Ќе поработите на вашата самостојна работа, а тоа ќе ви донесе откритие дека можете да направите подобро и повеќе.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Спортувајте.

Водолија (21.01 – 19.02)

ЉУБОВ: Тајни, фантазии, интриги – се што ќе привлечете денес е повеќе од вообичаено. Можни се дискретни погледи и читање меѓу редови.
КАРИЕРА: Ќе ви ја признаат заслугата и тоа ќе ве развесели до тој степен што ќе се чувствувате лесни како пердув. Ќе работите исто толку лесно.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Послужете се со вашата интуиција.

Риби (20.02 – 20.03)

ЉУБОВ: Ако сте во отуѓени или фази во војна со другата страна, денес ќе можете да им пристапите сè порелаксирано, а ќе постои и одредена блискост.
КАРИЕРА: Вие сте подготвени за промени за разлика од вашите колеги. Сите ќе изгледаат нереално за нив, па ќе морате да ги убедите.
ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Пад на имунитетот.

12 Shares